Aktuality

Salvatore FerragamoÚžasný obuvník

Od 19. dubna 2013 až do 31. března 2014 probíhá ve florentském muzeu Ferragamo unikátní výstava, která zobrazuje módní obuv (převážně od Salvatore Ferragamo) ve světle pohádek a příběhů.


Maggio Musicale FiorentinoMaggio Musicale Fiorentino

Největší festival klasické hudby ve Florencii se uskuteční v průběhu května 2013 a nabídne koncerty klasické hudby, operu i baletní vystoupení.


DuffyTřicátá léta

Mezi 22. zářím 2012 a 27. lednem 2013 proběhne v Palazzo Strozzi výstava umění z Itálie 30. let. Tedy z období fašismu, kdy v Itálii nastal přerod k modernímu umění.
DuffyDuffy – fotografický génius.

Od 12. února do 25. března 2012 se v muzeu Alinari (Museo Nazionale Alinari della Fotografia) koná výstava světoznámého fotografa Briana Duffyho, který zemřel v roce 2010.


Giorgio VasariVasari, Uffizi a Vévoda

Od 14. června do 30. října 2011 probíhá v Galerii Uffizi výstava Giorgio Vasari, tedy dvorního architekta Cosima I. Výstava se zaměřuje hlavně na plány samotné Galerie Uffizi a je otevřena vždy od úterý do neděle, v pondělí není přístupná.


Etruskové a Svatí

V městečku Fiesole, asi 8 km od Florencie, proběhne od 10. dubna do 5. června výstava věnována Etruskům a jejich vztahu k posmrtnému životu. Výstava je otevřena denně od 10 do 19 hodin.


Picasso, Miró, DalíPicasso, Miró, Dalí

Od 12. března do 17. června 2011 probíhá v Palazzo Strozzi výstava tří nejvýznamnějších umělců, kteří ukázali nový směr pro umění na začátku 20. století. Výstava je skvěle zpracována a nabízí přes 60 mistrovských děl a přes 80 skečí.


Týden kultury

Mezi 9. a 17. dubnem 2011 probíhá v celé Itálii již 13. ročník Týdnu kultury (Settimana della Cultura). V tomto týdnu jsou státní muzea, knihovny a archivy otevřeny pro veřejnost zdarma! Tradičně se také otevírají prostory, které jsou pro veřejnost jinak nedostupné. Ve Florencii konkrétně Palazzo Budini Gattai, Palazzo Uguccioni, Palazzo de‘ Cerchi a Palazzo degli Alberti.


Od ikon k Malevichovi

Výstava mistrovských prací ruských autorů z Ruského muzea v Sankt Petěrburgu. Od 8. února do 30. dubna 2011 v galerii moderního umění (Galleria d’Arte Moderna) v Palazzo Pitti. Vstup 12 €, pro studenty 6 €.


Umělecká díla v Lungoungiorno

26. února a 26. března se v Conventinu v ulici Giano della Bella uskuteční trhy tradičních i moderních řemeslných výrobků, které přímo zde budou vyrábět a prodávat italští umělci.